Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Започна целосна обнова на улица 28 во Сингелиќ

Во тек е изведба на водоводна, канализациона и атмосферска мрежа на улица 28 во Сингелиќ.

По завршувањето на овие активности, ќе се изврши и асфалтирање на целата улица.

Раскопана целосно и така оставена, жителите од улицата 28, секојдневно мораа да ја поминуваат и да газат во кал.

Деновиве, општината во координирана акција со екипи од ЈП Водовод и канализација, работат во две смени на терен, со цел побрзо поставување на целосна водоводна, канализциона и атмосферска мрежа, по што улицата ќе биде подготвена за асфалтирање.

25.11.2017 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree