Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Заврши Гази Баба куп 2017

 

 

Заврши меѓународниот младински турнир во фудбал „Гази Баба Куп 2017“.
На турнирот настапија 92 екипи со над 1800 млади фудбалери од Македонија, Словенија, Бугарија, Србија, Хрватска и Унгарија. 

Натпреварите се играа на 2 фудбалски терени во Комплекс „Петар Милошевски“ во Аеродром, на фудбалскиот терен на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, на стадионот на Академија на ФК Вардар во градскиот парк  и на теренот на фудбалкскиот камп на ФК „Вардар“ во Хиподром.

 
„Гази Баба Куп 2017“ се одржа  во организација на Здружението „Спорт Јуниор“, под покровителство на Општина Гази Баба, во заедничка организација  со Општински фудбалски сојуз Гази Баба, поддржан од Фудбалската Федерација на Македонија, градот Скопје и Амбасадата на Република Словенија во Република Македонија.

Освоени места:

2003 година - 1 место Академија ФФМ, 2 место Академија ФФМ 2, 3 место ФК Шкендија и 4 место ФК Лудогорец Р. Бугарија

2005 година - 1 место ФК Вардар 1, 2 место ФК Работнички, 3 место ФК Вардар 2 и 4 место ДФК Неготино

2006 година - 1 место ФК Хајдук Р. Хрватска, 2 место ФК Црвена Звезда Р. Србија, 3 место ФК Вардар и 4 место ФК Марибор Р. Словенија

2007 година - 1 место ФК Вардар, 2 место ФК Албион, 3 место ФК Пелистер и 4 место ФК Фамос

01.09.2017

 

 

FASHION NEWS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree