Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

40 години од постоењето на ООУ "Дане Крапчев"

По повод 40от јубилеен патронен празник на ООУ "Дане Крапчев" во просториите на училиштето беше подготвена пригодна манифестација за роденденот.

Покрај прекрасниот мандолински оркестар на маестро Ванчо Јовчев со свои изведби и музички точки настапуваа најмалите и најголемите ученици од училиштето и секако имаше кратко потсетување пред присутните гости за животот на Дане Крапчев.

Градоначалникот Борис Георгиевски се обрати пред присутните ученици и гости, им го честита роденденот и им посака успех на учениците а на вработените понатамошна успешна работа во образованието и едукацијата на децата.

09.02.2018 

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree