Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Честитка од градоначалникот Георгиевски во чест на почетокот од Рамазанските пости

Градоначалникот на општина Гази Баба во чест на почетокот од Рамазансите пости упати четитка до сите граѓани од муслиманска вероисповед кои го празнуваат Рамазан Бајрам.  

„Во чест на почетокот на Рамазанските пости, во свое име и од име на општина Гази Баба им честитам на сите граѓани кои го чествуваат празникот Рамазан Бајрам.

Овој свет месец Рамазан да ви донесе личен, духовен мир и благосостојба вам и вашите најблиски. Рамазанските денови нека бидат причина повеќе да поттикнат негување на вистинските вредности, хуманоста и меѓусебното почитуање и разбирање да биде она што ќе не води.

Заедно не очекува процес за градење на нова модерна и развиена општина Гази Баба. Ве повикувам заедно да одиме во овој процес.“ 


16.05.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree