Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се грижиме за здравјето на дечињата, поставуваме филтри за вода во основните училишта и градинки

Општина Гази Баба издвои 600.000,00 денари за поставување на филтри за прочистување на вода во ООУ „Дане Крапчев“, ООУ „Крум Тошев“, ООУ „25 Мај“ и објектите на градинките Сонце, Темјанушка и Пони .

Градоначалникот Борис Георгиевски денес го посети ООУ „Дане Крапчев“ каде е во тек поставувањето на филтри за прочистување на водата и при тоа ја истакна важноста на чистата вода за пиење за здравјето, растот и развојот на децата.

„Здравјето на дечињата ни е најважно. Одлучивме овие филтри да ги поставиме пред се заради безбедноста на учениците. Општината Гази Баба во рамки на своите можности и во следната година ќе го продолжи овој проект“, изјави градоначалникот Георгиевски.


15.05.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree