Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Гази Баба со поддршка на зимските олимписки игри во Јужна Кореа

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски оствари средба со македонската репрезентативка Викторија Тодоровска која ќе не претставува на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

Општина Гази Баба која го поддржува биатлонот како спорт повеќе години, оваа година ја поддржа и Викторија Тодоровска со 120.000 денари за поуспешен настап на зимските олимписки игри.

Со желба за квалитетен настап,  остварување на добар резултат и најдобар можен пласман, градоначалникот Георгиевски на репрезентативката, а воедно и жителка  oпштината Гази Баба и посака среќен пат и успешни резултати на Олимпијадата.

07.02.2018 

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree