Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Градоначалникот Георгиевски положи свежо цвеќе пред споменикот на паднатите борци од НОБ

По повод државниот празник 11 октомври - Денот на народното востание,  градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски положи свежо цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, пред зградата на Владата на Р.М. како и пред Спомен плочата на паднатите борци од НОБ, лоциран во Маџари.

На овој ден, пред 77 години, се огласија истрелите од првите партизански пушки во Прилеп и Куманово. Тие беа првите искри кои го запалија факелот на слободата, започна славната четиригодишна Народноослободителна борба, која беше победоносна и резултираше со слобода и создавање на сопствена држава. 


11.10.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree