Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Градоначалникот на Гази Баба доби благодарница за придонес во процесот на промоција и унапредување на крводарителството

 

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, денеска доби благодарница од Црвениот Крст на град Скопје за придонес во процесот на промоција и унапредување на крводарителството на територија на град Скопје.   

Од Црвен Крст порачаа и другите општини да го следат примерот на Гази Баба која покажала високо ниво на општествена одговорност и солидарност и да се вклучат со поддршка на хуманитарните и социјални програми на Црвениот крст.

Општина Гази Баба, во последните крводарителски акции, собра 4439 крвни единици, а предвидени беа 2835, со што планот е надминат за 56%.

 

26.07.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree