Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

ЈКП “Гази Баба 2007” ги активираше новиот багер и новиот камион кипер на терен

 

Јавното комунално претпријатие “Гази Баба 2007”, новата опрема ја активираше на терен. Со новиот багер и камион кипер, кои ги добија пред само две недели, во соработка со АД Водостопанство Македонија,  работеа на расчистување на каналот на потегот од бензиската пумпа на Лук Оил па се до улица 6 во Трубарево.  

Целта на акцијата во која учествуваа 30 работници е успешно спојување на препумпната станица со каналот покрај регионалниот пат, за на крај да се пушти во употреба.

 


03.07.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree