Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одбележан денот на учителот со дебата на тема „Потребите од промена во воспитно-образовниот процес“

На светскиот ден на учителот, вчера општина Гази Баба организираше дебата на тема „Потребите од промена во воспитно-образовниот процес“. На дебатата со многу истакнати професори, присуствуваше и заменик министерот за образование Петар Атанасов, каде се разменија многу интересни идеи како да стигнеме до посакуваната цел, а тоа е квалитетен образовен систем. 

 Градоначалникот во овој период се залага за подобрување на условите во училиштата, се заменуваат старите прозорци, се врши реконструкција на крововите, а во фаза на градба е и ново училиште. Најважно е децата да имаат современи техники за учење и токму затоа започнавме со поставувањето на смарт таблите. 

 Приоритетно е нашиот образовен процес да им овозможи на учениците настава која ќе ги направи конкурентни на пазарот на труд, како би имале можност за брзо вработување по завршувањето на образованието.


06.10.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree