Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Положено свежо цвеќе пред споменикот на Бобан Ивановиќ

Навршија 4 години од терористичкиот напад на кумановско „Диво Насеље", кога со брза и навремена акција, нашите безбедносни сили ги одбранија мирот, безбедноста и територијалниот интегритет. 
 
Бобан Ивановиќ (роден 1968), од с. Стајковци, Скопје, наш сограѓанин и жител на општина Гази Баба беше меѓу осумината храбри бранители кои го изгубија својот живот и останаа незаборавени, за нивните семејства, роднини, сограѓани, безбедносните сили, како и за општина Гази Баба. 
Пред бистата на Бобан Ивановиќ, денес, свежо цвеќе положија, неговата сопруга, членови на неговото семејство, другарите од Единицата за брзо распоредување, градоначалникот Борис Георгиевски, советници од Советот на општина Гази Баба, претставници од месната заедница, роднини, другари и пријатели.

 

 24.05.2019 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree