Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Прилепска пивара инвестира во општина Гази Баба

Започна со градба новиот дистрибутивен центар за пиво и безалкохолни пијалоци на Прилепска пивара. Овој објект се простира на 5.040 квадрати метри под објект, а вкупната градежната парцела е 11.500 квадратни метри, со локација во Идризово.

Инвестиција вредна 3,5 милиони евра, сопствени средства на компанијата, каде ќе се отворат повеќе од 30 нови работни места од различни профили и степен на образование.

Како општина и понатаму ќе бидеме верен партнер на сите идни домашни и странски инвеститори кои преку тоа ќе влијаат за развивање на општината а со тоа и на намалување на невработеноста во Гази Баба.


04.10.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree