Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Трибина за репродуктивно здравје и здравствена заштита

Во просториите на општина Гази Баба, во салата на Советот на Гази Баба, се одржа трибина за Репродуктивно здравје, репродуктивна здравствена заштита (пол, род, родови односи).

Трибината е во организација на општина Гази Баба заедно со граѓанското здружение Тркало на прогресот.

Предавањето за репродуктивно здравје кај жените и мажите е со цел да им помогне на жените и мажите да се стекнат со основно познавање за тоа како да го зачуваат своето здравје во процесот пред, за време и после репродуктивниот период. Со ова предавање се објаснија современите предизвици на репродукциското здравје и влијанието на современиот живот.

Предавањето беше одржано од Др. Даниела Марковска, доктор специјалист по семејна фамилијарна медицина со долгогодишно искуство во областа на репродуктивното здравје кај жените и мажите.

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree