Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Акција за расчистување

Акција за расчистување


 

Општина Гази Баба, градот Скопје и Факултетот за земјоделски науки и храна, по повод Денот на планетата земја, започнаа акција за чистење и уредување на јавните пешачки и зелени површини по должината на булеварот Александар Македонски.

 

Јавните комунални претпријатија Паркови и зеленила, Комунална хигиена и ЈКП Гази Баба се приклучија на акцијата, заедно со студентите од Факултетите за земјоделство и храна, шумарскиот и природно математичкиот.

 

Целта на акцијата е да се направи пролетно расчистување на паднатите гранки, сувите лисја, ѓубрето, да се уредат со цвеќиња парковите и зелените површини и да се разубави делот долж булеварот Александар Македонски, а со тоа и да дадеме свој придонес за зачувување на природата и грижата за планетата земја.

 


22.04.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree