Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Акција за собирање на отпадни гуми во Вардариште

Акција за собирање на отпадни гуми во Вардариште


 

Комуналната инспекција и инспекцијата за животна средина на Општина Гази Баба во соработка со Министерството за внатрешни работи организираше акција за собирање на отпадни гуми во населеното место Вардариште. Во оваа населба има често палење на огнови од страна на населението. Со акцијата се спречува можноста за спалување на гумите кои беа одземени а истовремено се опоменуваше локалното население за казнените одредби од Законот за јавна чистота и Законот за животна средина.

 

Во рамките на акцијата беа собрани околу 70 отпадни гуми од тешки и лесни товарни возила и истите се предадени на овластен постапувач со отпадни гуми.

 


22.07.2015

 

 

 

Nike Air Max 200

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree