Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Асфалтирање на улица во Црешево

Асфалтирање на улица во Црешево


 

Општина Гази Баба продолжува со подобрување на патната инфраструктура во општината. Градоначалникот Тони Трајковски денес (02.07.2015 г.) присуствуваше на асфалтирањето на два крака од улица 3 во населеното место Црешево. Вкупната должина на двата крака е од околу 250 m со вкупна површина од околу 1000 m2.

 

Вредноста на овој проект е 1.300.000,00 денари, а изведувач на работите е градежната фирма Жикол од Струмица.

 

Градоначалникот најави дека се продолжува со работа на подобрување на патната инфраструктура во населените места во општината.

 


02.07.2015

 

 

 

Entrainement Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree