Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Црвен Крст во акција - Промоција на хумани вредности

Црвен Крст во акција - Промоција на хумани вредности


 

Корисниците од Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови- Маџари, во соработка со младината на Општинската организација на Црвениот Крст - Гази Баба ја одбележаа неделата за промоција на хумани вредности. Како клучна основа беше поетското читање во кое свој перформанс прикажа Виктор Јакимовски, млад поет од нашата општина, а учество зема и рецитаторската секција при Дневниот центар.

 

Како гости на оваа дружба беа и децата од Советодавниот центар за деца и родители - Гази Баба кои амбиентот го направија уште поудобен и поемотивен. Корисничките во соработка со социјалниот работник дадоа допринос во уредување на просториите во старо Македонски-традиционален амбиент и во подготовка на традиционалниот зелник, татлија и тавче гравче, се со цел да се сплоти младоста и искуството во едно. Црвениот крст во акција ги промовираше хуманите вредности и уште еднаш докажа како се гради хуманоста на дело.

 


02.10.2015

 

 

 

Nike React Element 87

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree