Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Денови на пролетта - Денови на екологијата

Денови на пролетта - Денови на екологијата


 

По повод „Деновите на пролетта - Денови на екологијата“ во училиштeто „Дане Крапчев“ беа спроведени еколошки активности за озеленување и уредување на училишниот двор.

 

По тој повод во училишниот двор беа засадени садници и беа поставени жардињери од отпаден материјал, кои учениците ги изработија во соработка со родителите.

 


23.03.2015

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree