Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Детски летни активности во објектот „Искра“

Детски летни активности во објектот „Искра“


 

Во објектот „Искра“, во склоп на градинката „25 Мај“, децата кои престојуваат реализираа летни активности - правење накит за на плажа, која имаше за цел развивање на детската креативност и фантазија, но и собирање на хартија и пластична амбалажа, каде што целта е запознавање со важноста на собирање на хартија и пластика за почиста околина.

 

Се спроведе и активност на тема „Нашето ново пријателче –желка“, со цел развивање на социјални вештини во интеракција со другите деца, навики за грижа и љубов кон животните./p>

 

Најмалите со интерес ги реализираа активностите кои се важни за нивниот развој.

 


11.08.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree