Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Доделена благодарница на градоначалникот на Општина Гази Баба

Доделена благодарница на градоначалникот на Општина Гази Баба


 

Здружението „Свет на различни, а еднакви“, по повод Меѓународниот фестивал за лица со и без хендикеп „Игри без маски - театар без дискриминација“, му додели благодарница на градоначалникот на Општина Гази Баба, г-дин Тони Трајковски, за поддршката за одржување на фестивалот.

 

Фестивалот се одржа од 14-ти до 16-ти април во МОБ и МНТ и на него земаа учество учесници од Македонија, Србија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Косово и Турција. Пораката на фестивалот е дека сите сме еднакви на овој свет, рамноправно вклучени во сите институции.

 


07.05.2015

 

 

 

Alle Artikel

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree