Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Донација во Дневниот Центар за деца од улица

Донација во Дневниот Центар за деца од улица


 

Општина Гази Баба донираше машина за сушење алишта во Дневниот Центар за деца од улица, кој е под надлежност на Ј.У.Меѓуопштински Центар за социјална работа на Град Скопје.

 

Со оваа донација дечињата кои престојуваат во Дневниот центар ќе може секогаш да облечат чисти и суви алишта, а потоа да се препуштат на активностите согласно програмата за работа.

 

Исто така, општинското јавно комуналното претпријатие „Гази Баба 2007“ го искоси и уреди просторот околу дневниот центар, со што децата ќе може да имаат активности и надвор од објектот.

 


18.05.2015

 

 

 

Nike News

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree