Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Драма во изведба на Австралиско - Македонски театар

Драма во изведба на Австралиско - Македонски театар


 

Корисниците од „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари, проследија драма во режија на Јорде Петревски, инаку иселеник во Австралија.

 

Драмата беше во изведба на Австралиско - Македонскиот театар, кој во Австралија ја негува Македонската традиција и култура. Мора да напоменеме дека идејата за ова прикажување беше на Петревски, кој меѓу другото е и редовен посетител на Дневниот центар кога е во Македонија, а корисниците од дневниот центар, како добри домаќини му излегоа во пресрет да покаже како работи македонски театар во Австралија.

 


16.09.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree