Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Еко кампања „Ајде да го заштитиме бувот“

Еко кампања „Ајде да го заштитиме бувот“


 

По повод Денот на пролетта, градинката Детска радост во соработка со општина Гази Баба и градот Скопје, во парк шумата Гази Баба, се одржа ЕКО манифестација, која оваа година е посветено на кампањата за заштита на бувовите.

 

Здружението за заштита на бувовите МОТ, децата од градинката, родителите, претставници од општина Гази Баба и градот Скопје во изминатиот период изработија преубави куќарки за бувовите, кои беа поставени на одредени места на дрвјата во Парк шумата Гази Баба, а со тоа се надеваме дека ќе се допринесе за заштита на овој редок вид на птици.

 

Со децата се дружеа градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

 

Во текот на кампањата децата од градинката се запознаа и научија многу работи за бувовите во нашиот крај и нивното значение.

 


21.03.2015

 

 

 

adidas

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree