Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Форум со здружението Доверба

Форум со здружението „Доверба“


 

Општина Гази Баба заедно со Здружението ДОВЕРБА и со поддршка на Министерството за здравство во рамките на проектот „Одржување на ниска ХИВ преваленца во Република Македонија, одржлив развој“ реализираше форум, во насока на подигнување на свесноста кај граѓаните за проблемот на употреба на дроги кај младите, како и сите проблеми поврзани со употребата на дроги, ХИВ/СИДА, ХЦВ (превенција, лекување, ресоцијализација, реинтеграција).

 

Со организирањето на форумот, даваме придонес и со заедничко делување во локалната заедница помагаме во реализацијата на активности во таа насока.

 


21.04.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 Low Barely Volt/Black-White For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree