Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Годишна манифестација на основните училишта од Гази Баба

Годишна манифестација на основните училишта од Гази Баба


 

Општина Гази Баба прва година организира годишна манифестацијапо повод завршувањето на учебната година, во која пред своите другарчиња и присатните гости, со свои точки учествуваа учениците од основните учиулишта.

 

Манифестацијата ја отвори градоначалникот Тони Трајковски, кој на сите ученици по успешно завршената учебна година, им посака убав летен одмор, а на учениците кои го завршија основното образование им посака успеси во понатамошното школување. Тој исто така рече дека летните месеци општината ќе ги искористи за подобрување на условите за учење во сите училишта.

 


11.06.2015

 

 

 

adidas Yeezy 350

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree