Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Голем успех на општинската администрација на спортските игри во Охрид

Голем успех на општинската администрација на спортските игри во Охрид


 

Членовите на Синдикалната организација на општина Гази Баба, по вторпат учествуваа на Синдикалните спортски игри кои се одржаа во Охрид од 03.09.2015 до 06.09.2015 година.

 

На игрите беа пријавени над 20 институции со околу 400 членови, каде општина Гази Баба учествуваше со 21 вработен.

 

Натпреварите се одвиваа во категорија мажи и жени, во неколку дисциплини: фудбал, кошарка, баскет, пинг-понг, шах, влечење јаже, пикадо, стрелаштво, одбојка на плажа, скок во далечина, фрлање на ѓуле, спринт до 60 метри и куглање.

 

Администрацијата на општина Гази Баба постигна огромен успех и освои повеќе пехари и дипломи во различни дисциплини и тоа : 1 место шах-жени, 1 место пинг понг- мажи, 2 место скок во далечина- жени, 3 место спринт до 60 метри- мажи, 3 место куглање-мажи, 3 место баскет- жени, 3 место стрелаштво-жени. Покрај големиот број на награди, општинската администрација се закити и со диплома за најдобро спортски опремена екипа.

 

Овие спортски игри со својот натпреварувачки дух придонесуваат за позитивна енергија помеѓу вработените во општината и останатите институции.

 


07.09.2015

 

 

 

nike jordan lunarlon white black red women sandals

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree