Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Готварска работилница во „Дневниот центар за стари лица“

Готварска работилница во „Дневниот центар за стари лица“


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари се почувствува пријатна миризба на тазе подготвени еклери. Просторот кој корисниците од трето доба го користат за забава и дружење, од сега па натаму се почесто ќе го користат за готварски работилници.

 

Социјалниот работник во соработка со корисниците на Центарот даде предлог овие работилници да станат дел од редовните активности за нивна анимација. Корисничката Лепосава Тасевска, која е позната како неприкосновен мајстор за еклери, ја започна оваа активност, а останатите продолжуваат со многу љубов и желба за готвење.

 


30.04.2015

 

 

 

nike fashion

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree