Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Градинарска работилница во Дневниот центар за стари лица - Маџари

Градинарска работилница во „Дневниот центар за стари лица“ - Маџари


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари се работеше на уредување на скромната дворна површина и на садење саксиско цвеќe, односно со заедничка иницијатива на социјалниот работник и корисниците се работеше во градинарската работилница.

 

Беа посадени цвеќиња, кои корисниците сами ги донесоа за да си го разубават просторот во Дневниот центар. Бидејќи ова место тие го сметаат за свој втор дом, до израз дојде нивната креативност во уредувањето на цветните аранжмани.

 


16.06.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree