Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Градоначалникот Тони Трајковски на василичарска средба во Камник

Градоначалникот Тони Трајковски на василичарска средба во Камник


 

Градоначалникот Тони Трајковски по повод празникот Василица и Стара Нова Година, беше меѓу присутните гости на манифестацијата, која традиционално по 20-ти пат оваа година ги зближи граѓаните од Камник во н.Ченто.

 

На овој настан секоја година се крши и лепче со паричка која ги симболизира среќата и бериќетот на кумот во текот на целата година.

 

Верскиот празник Василица и василичарскиот оган се одржа во Ченто на ул. „Јужно моравски бригади”, каде граѓаните со песна го одбележаа доаѓањето на православната Нова Година, за таа да биде весела и родна.

 


15.01.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree