Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Хуманитарна акција на децата и родителите во градинката Детска Радост

Хуманитарна акција на децата и родителите во градинката „Детска Радост“


 

Јавната Установа за деца „Детска Радост“ во соработка со Основната Организација на Црвениот Крст Гази Баба заедно со децата, родителите и вработените во градинката спроведоа акција за собирање на стари алишта, обувки, играчки, искажувајки ја на дело својата хуманост како треба да им се помага на лицата кои се наоѓаат во тешка состојба.

 

Во периодот од 12.03.2015 до 16.03.2015 година во објектот „Сончоглед“ во состав на градинката „Детска Радост“ најмалите, нивните родители и вработените во градинката заедно со активистите на ОО Црвен Крст Гази Баба ја реализираа хуманитарната акција.

 

Акциите од овој вид продолжуваат и во иднина.

 


16.03.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 07 Premium Just Do It AR7719-100 Shoes – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree