Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на препумпна станица за градинката Морковче

Изградба на препумпна станица за градинката Морковче


 

Во н.м. Јурумлери, започна изградба на препумпна станица, со што ќе се обезбеди приклучок на објектот на градинката „Морковче“ на постоечката канализациона мрежа.

 

Општина Гази Баба за оваа активност издвои финансиски средства во висина од 250.000,00 ден., а обврска на градинката е да си обезбеди цевки за приклучок.

 

Изведувачи на работите се фирмите ЕХИ и Турбоинжинеринг од Скопје.

 


20.07.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree