Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на улици во Булачани

Изградба на улици во Булачани


 

Во н.м. Булачани започна изградба на улици, од кои две ќе бидат асфалтирани, а некои улици кои ги посочија жителите, ќе бидат тампонирани.

 

Улиците кои ќе се асфалтираат се со должина од 660 м и 230 м, а за нивна реализација општината издвои средства во висина од 1.260.000,00 ден.

 

Работите ги изведува фирмата Жикол.

 


21.07.2015

 

 

 

Air Max 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree