Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Корисниците од Дневниот центар за стари лица во посета на Собранието на Р.М

Корисниците од Дневниот центар за стари лица во посета на Собранието на Р.М


 

 Корисниците од ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"- Маџари беа во организирана посета на Собранието на Република Македонија.

 

Посетата беше организирана и придружувана од водич, а нејзина цел беше подобро да се запознаат со амбиентот на Собранието и со сето она со кое нескромно може да се истакне како вистински примерок на нашата државност и самостојност.

 

Корисниците имаа прилика да ги разгледаат просториите со кои располага Собранието како и сите уметнички, културни и историски експонати. Им беа покажани карактеристичните сали за состаноци, главната сала како и Охридската и Струшката соба како едни од препознатливите простории на Собранието.

 

Посетата заврши со краткиот опис на спомениците околу Собранието а, воодушевените корисници покажаа интерес и желба за што повеќе вакви посети.

 


16.11.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree