Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Корисниците од ,,Дневниот центар за стари лица"- Маџари во посета на Архeолошкиот локалитет Тумба Маџари

Корисниците од ,,Дневниот центар за стари лица"- Маџари во посета на Архeолошкиот локалитет Тумба Маџари


 

Корисниците на ’’Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови’’ – Маџари, заедно со социјалниот работник беа во посета на блискиот Архeолошки локалитет Тумба Маџари. Ова беше дел од исполнување на нивното слободно време но и едукативен час надвор од центарот.

 

Навистина исполнета и убава глетка се понесе од самиот локалитет. Интересот беше на завидно ниво со оглед на тоа што денот на посетата беше со високи температури. На нивните лица се гледаше задоволството од ова интересно доживување

 

Прекрасен исполнет ден со уште поисполнети констатации за неолитот и матријархатот, изложени од одговорното лице кое беше наш водич низ локалитетот Тумба Маџари.

 

Место кое дефинитивно мора да се посети.

 


11.08.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree