Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Креативни активности во градинката „Детска Радост“

Креативни активности во градинката „Детска Радост“


 

Во објектите на предучилишната установа „Детска Радост“ се реализирани креативни игри на тема „Здрава храна –за детство без маана“ , со цел најмалите да се запознаат со значењето од употребата на здравата храна, која е од големо значење за нивниот правилен развој.

 

Реализирана е драматизацијата „Веселко, зајко и Пинокио“ изведена од воспитно-згрижувачкиот кадар, која дечињата ја проследија со внимание и интерес.

 


20.08.2015

 

 

 

adidas trefoil hoodie singapore free online

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree