Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Крводарителна акција по повод Денот на општината

Крводарителна акција по повод Денот на општината


 

Во пресрет на 3-ти Ноември, Денот на општина Гази Баба, се одржа крводарителна акција, која беше организирана од општинската организација на Црвен крст Гази Баба и општина Гази Баба.

 

Акцијата се спроведуваше на повеќе локации низ општината, во месните и урбаните зедници во населените места Маџари, Автокоманда и Стајковци.

 

Градоначалникот Тони Трајковски го посети пукнтот поставен во УЗ Автокоманда и изјави дека големиот интерес на граѓаните во ваквите акции ја покажува нивната хуманост и желба да спасуваат човечки животи.

 


29.10.2015

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree