Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Летни активности во објектот Мимоза

Летни активности во објектот „Мимоза“


 

Најмладите кои престојуваат во објектот „Мимоза “ во состав на градинката „Детска Радост“ спроведоа активности „Летни лудории “, каде што низ игра, се забавуваа, спортуваа, се радуваа и натпреваруваа.

 

Дечињата од двете средни групи реализираа активности од проектот „Ела“.

Секојдневно се грижеа за засадените семиња од зимзелени дрва и со многу внимание, љубов и нетрпение чекаа да никне.

 

Никнувањето на првата ела кај нив предизвика чувство на радост и поттик во иднина да продолжат да се грижат за растенијата.

 


25.08.2015

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree