Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Манифестација Најубаво Велигденско јајце

Манифестација „Најубаво Велигденско јајце“


 

По повод големиот христијански празник Велигден, општина Гази Баба во соработка со основните училишта и градинките, во спортската сала „М.А. Ченто“ се одржа манифестација „Најубаво Велигденско јајце“. На оваа манифестација учествуваа деца од градинките и ученици од сите основни училишта од општината, каде децата ја покажаа својата креативност, изработувајќи прекрасно декорирани велигденски јајца.

 

„Целта е да ја продолжиме нашата традиција, пред овој голем празник Велигден, во домашни услови да се украсуваат јајцата, а и да се направи едно заедничко дружење помеѓу учениците од основните училишта и децата од градинките“ - истакна градоначалникот Тони Трајковски, кој воедно ја отвори оваа манифестација, која прераснува во традиционална. За сите училишта и градинки, општината обезбеди материјали за изработка и декорација на јајцата и симболични награди.

 


08.04.2015

 

 

 

NIKE AIR HUARACHE

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree