Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Мартин Несторовски повторно се закити со медал

Мартин Несторовски повторно се закити со медал


 

Во тек е одржувањето на првите Европски олимписки игри во Баку, Азербејџан. Македонската репрезентација учествува со 45 натпреварувачи во повеќе спортови. Каратистот Мартин Несторовски од карате клубот Металург, освои бронзен медал, во категорија 84+.

 

Поради овој голем спортси успех, градоначалникот Тони Трајковски ги прими Мартин Несторовски и тренерите Мирче Јанушевски и Драган Грдановски, каде им го честита големиот успех на Мартин и на клубот Металург.

 

Општината Гази Баба во изминатите години континуирано ги помага спортските клубови и поединци од нејзиното подрачје, истото ќе го прави и во иднина, а воедно се радува на постигнатите резултати на нејзините спортисти во државата и надвор од неа.

 


16.06.2015

 

 

 

womens nike shoes lime green soccer

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree