Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Меѓународен фолклорен фестивал – втора вечер Булачани

Меѓународен фолклорен фестивал – втора вечер Булачани


 

Во рамките на Културно Лето „Гази Баба 2015“ се одржува шестиот Меѓународен фолклорен фестивал Гази Баба. Вториот целовечерен концерт се одржа во н.м. Булачани, пред голем број на посетители.

 

На концертот учествуваа фолклорни друштва од Полска, Хрватска, Турција, Унгарија и домаќинот „Јонче Христовски“, кои со своите изведби, музика и прекрасните носии од своите држави ја воодушевија присутната публика.

 


07.07.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree