Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Меѓународен турнир во карате Металург

Меѓународен турнир во карате Металург


 

Во Спортската сала во н.Автокоманда по 34 -ти пат се одржа Меѓународниот карате турнир „Металург“ во организација на КК Металург, а под покровителство на општина Гази Баба и град Скопје.

 

Присутните на турнирот ги поздрави и истиот го прогласи за отворен, градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

 

Натпреварите се одвиваа екипно и поеднинечно во кати и борби.

 

На овој турнир учествуваа околу 36 натпреварувачи од неколку балкански земји.

 


08.11.2015

 

 

 

Nike Air Max 200

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree