Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

На почетокот на новата учебна година

На почетокот на новата учебна година


 

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на првиот училишен час во основното училиште „Његош“ во Колонија.

За добредојде на првачињата, постарите другарчиња подготвија пригодна програма.

 

Градоначалникот ги поздрави првачињата, учениците и наставниците и им посака успешна училишна година.

 

На подрачјето на општина Гази Баба има 11 основни училишта и 5 подрачни, во кои учат 7150 ученици, а оваа година во прво одделение се запишаа околу 740 ученици.

 

Пред почетокот на учебната година во сите основни училишта се направија реновирања на работните простории, на објектите и на училишните дворови.

 

На почетокот на новата учебна година, градоначалникот ја посети и градинката „Морковче“ во н.м. Колонија.

 


01.09.2015

 

 

 

Calzado Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree