Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Гази Баба ги одбележа Денот на победата и Денот на Европа

Гази Баба ги одбележа Денот на победата и Денот на Европа


 

Општина Гази Баба во паркот Ченто пред споменикот на Методија Андонов Ченто, со полагање на цвеќе, ги одбележи Денот на победата и Денот на Европа.

 

Пред споменикот на првиот претседател на президиумот на АСНОМ, Методија Андонов Ченто свежо цвеќе положија: делегација на општина Гази Баба, предводена од градоначалникот Тони Трајковски, делегација од Советот на општина Гази Баба, предводена од претседателот на Советот, Милан Андоновски, делегации на урбаните и месните заедници, Здружението на пензионери од Гази Баба, делегација на ОК на ВМРО ДПМНЕ Гази Баба и жители на општината.

 


09.05.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree