Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Нова инвестиција во Гази Баба

Нова инвестиција во Гази Баба


 

Градоначалникот Тони Трајковски и генералниот директор на фирмата Мак Аутостар, Зоран Марковски, потпишаа Договор за продажба на државно градежно неизградено земјиште.

 

Оваа постапка се спроведуваше согласно Законот за отуѓување на градежно земјиште по пат на лицитација, каде фирмата МакАутостар беше победник на лицитацијата.

 

Градежната парцела е во површина од 5060 м2, вкупната површина за градба изнесува 1733 м2, а планираната развиена површина изнесува 12131 м2.

 

Во овој дел е планирано да се изгради деловен простор, кој ќе претставува можност за проширување на капацитетите на компанијата, а истовремено општината ќе добие убав уреден комплекс.

 

Инвестицијата на фирмата која во следнот период треба да се реализира ќе изнесува околу 7 милиони евра.

 


24.06.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG 'Chicago' White and Black-Varsity Red For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree