Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Нови детски игралишта

Нови детски игралишта


 

Во н. Ченто во паркот „Борис Трајковски“ и во н. Триангла, општина Гази Баба направи нови детски игралишта со реквизити – клацкалки и лулашки.

 

До игралиштата направени се патеки од павер елементи и поставена е урбана опрема – клупи и канти за отпадоци, а околу игралиштето во н. Триангла поставена е и ограда.

 

Средствата за изградба на детските игралишта се од Буџетот на општината, а работите ги изведуваа фирмите ф-ка Карпош и МЗТ ИРИ.

 


26.02.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree