Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Ново тениско игралиште во Железара

Ново тениско игралиште во Железара


 

Во дворот на основното училиште Григор Прличев беше пуштено во употреба новото тениско игралиште кое ќе биде во функција на користење на учениците. Овој проект е реализиран во соработка помеѓу општина Гази Баба и Агенцијата за млади и спорт.

 

Со овој проект општината и Агенцијата за млади и спорт сакаат да дадат дополнителен мотив на учениците за поголема спортска активност.

 

Тениското игралиште го посетија претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, градоначалникот Тони Трајковски и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески.

 


27.05.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree