Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Обука - Односи со јавностa како фактор за подобрување на работата на установите за деца

Обука - „Односи со јавностa како фактор за подобрување на работата на установите за деца“


 

Во ОУ „Лазо Агеловски“ се одржа обука на тема „Односите со јавноста како фактор за подобрување на установите за деца“, во соработка со „Центарот за обука и развој на кадри КДС“.

 

На обуката учество земаа и претставници од основните училишта и предучилишните установи на територија на општина Гази Баба.

 

На средбата се разменија мислења и искуства за работата за воспитно образовните програми кои се применуваат во работата со децата во градинките и училиштата -„Ран детски развој “ и „Кембриџ“.

 


15.07.2015

 

 

 

nike kobe 2 posts on facebook account number

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree