Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Општина Гази Баба ја одбележа „Недела на движењето“

Општина Гази Баба ја одбележа „Недела на движењето“


 

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на настанот „Недела на движењето“, кој беше одбележан по втор пат во парк шума Гази Баба, кое претставува соодветно место за одбележување на спортски настани во рамките на општината.

 

Целта на неделата на движењето е да се промовира спортот, физичката активност, учествувањата во спортот како еден здрав начин на живот како за најмладите така и за останатите жители во општината и да се влијае на свеста на граѓаните за потребата од секојдневно спортување и водење на здрав живот.

 

Учениците од основните училишта од Гази Баба реализираа различни вежби и спортски активности користејќи ги реквизитите кои се поставени на трим патеката.

 


23.09.2015

 

 

 

Women Air Jordan 1 Mid "Crimson Tint" 852542-801 Pink White Online, Price: $88.58 - Air Jordan Shoes, Aljadid

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree