Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Основните училишта вклучени во акцијата „Македонија без отпад 2015“

Основните училишта вклучени во акцијата „Македонија без отпад 2015“


 

Основните училишта од општина Гази Баба се приклучија во националната акција „ Македонија без отпад 2015“.

 

Учениците преку разни активности научија за проширување на знаењата за отпадот и правилното ракување со него, зголемување на свеста за вистинската вредност на отпадот и неговото намалување, повторна употреба, рецикилирање и слично, се за цел на поттикнување на позитивен однос кон чиста и здрава животна средина.

 

Тие ги продолжија своите активности со засадување на нови садници и расчистување на училишниот двор.

 


06.10.2015

 

 

 

Nike Air Max 200

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree