Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

ОУ „Наум Охридски“ меѓу најдобрите училишта во Македонија

ОУ „Наум Охридски“ меѓу најдобрите училишта во Македонија


Државниот просветен инспекторат веќе седум години го оценува квалитетот на училиштата во Македонија. Оценката на секое училиште се дава преку проверка на наставните планови и програми, разните постигнувањата на учениците, учењето и наставата, ресурсите и управувањето, како и раководењето со училиштето.

 

Во текот на учебната 2014/2015 година од страна на ДПИ се извршени 161 оценување,а со највисока оцена се оценети следниве училишта: ОУ „Љубен Лапе“ - Аеродром, ОУ „Гоце Делчев“ - Прилеп, ОУ „Браќа Миладиновци“ - н.м Миладиновци, ОУ „Наум Охридски” - н.м Булачани, ОУ „Кирил и Методиј“ - Велес, ОУ „Методи Патче“ - Охрид, ОУ „Ристо Јурков“ - Кочани и училиштето „Партенија Зографски” - Скопје.

 

Со својот начин на применување на наставата, квалитетниот и ентузијастички наставен кадар и големиот труд на учениците, училиштето „Наум Охридски“ по втор пат се вбројува меѓу најдобрите училишта во државата. Ова претставува голем успех со кој општина Гази Баба се гордее.

 


15.10.2015

 

 

 

nike sneaker boot in olive green ohio menu prices

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree